Kora „Strautiņš” mākslinieciskā vadītāja un diriģente – Laimdota Ivule un vokālais pedagogs Andžela Hilo -Lukševica.

Kora klase dibināta 1978.gadā. Savu tagadējo nosaukumu koris ieguva 1999.gadā. Korī bērni apgūst ļoti daudzveidīgu repertuāru – dziesmas latviešu, vācu, latīņu, itāļu valodā, latviešu tautasdziesmu apdares, oriģināldziesmas un lielas formas skaņdarbus. Daudzveidīgais repertuārs ne tikai attīsta vokālās iemaņas, bet arī bagātina bērnu iekšējo pasauli un audzina muzikālo gaumi. Bērni uzstājas dažādos koncertos gan Rīgā, gan ārpus tās. Koris vairākkārt viesojies un guvis panākumus arī citās valstīs – Vācijā, Somijā, Polijā, Lietuvā, Itālijā. Koris ir dziedājis arī Apvienotās Karalistes karalienei Elizabetei II viņas viesošanās laikā Rīgā.

2015. gada maijā piedalījāmies starptautiskajā koru konkursā “Siauilai Cantat “ un ieguvām Sudraba diplomu, kā arī piedaloties finālā – Sudraba medaļu.

2016. gada martā IV Jāzepa Vītola koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!”, kas bija veltīts Jēkaba Graubiņa 130.dzimšanas dienai, ieguvām Zelta Diplomu.

Kora  jaunajām dziedātājām spīdoši panākumi saistās ar bērnu un jauniešu vokālistu konkursiem “Putnu bērni” Rīgā, A.Žilinska konkursu Jēkabpilī, “Kaunas Sonorum” Lietuvā.

2016. gadā iedibinājām kora klases konkursu solo dziedāšanā “Lai balstiņis tālu skan”.

Esam vienmēr atvērti un gatavi piedalīties dažādos koru sadziedāšanās projektos.

#

Comments are closed