Augusta Dombrovska Mūzikas skola – līdz 2008. gadam - Rīgas 2.mūzikas skola, atrodas vienā no Ziemeļu rajona attālākajiem punktiem – Vecmīlgrāvī. Savas pastāvēšanas 65 gados tā kļuvusi par nozīmīgu un neatņemamu kultūras un muzikālās izglītības centru.

Vairākkārt mainījusi savu mītnes vietu, šodien skola atrodas Ziemeļblāzmas ielā 38. Daļa skolas telpu ir kultūrvēsturiskajā celtnē – „Burtnieku namā”, kuru 20.gs. sākumā cēlis kokrūpnieks un mākslu mecenāts Augusts Dombrovskis.

Skolas mācību telpu lielākā daļa un skaistā koncertzāle atrodas jaunuzceltā ēkā, kura atklāta 1995.gada septembrī. Skolas plašās koncertzāles labo akustiku atzinīgi novērtējuši ne vien citu mūzikas izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi, bet arī profesionāli atskaņotājmākslinieki.

Skolas koncertzālē ierīkota arī skaņu ierakstu studija, kam pateicoties mūzika kā laika māksla tiek pārvērsta par vēsturisku liecību nākamajām paaudzēm.

1997.gadā Burtnieku namā tiek atklāta ērģeļu zāle, kurā izskanējušie koncerti bagātina skolas muzikālo dzīvi.

Skolā izveidojušās arī konkursu tradīcijas. Starp vairākiem plaša mēroga pasākumiem spilgtākais ir Augusta Dombrovska vārdā nosauktais stīgu instrumentu konkurss. Pateicoties skolas direktora Imanta Kalniņa iniciatīvai un uzņēmībai, 1997.gadā aizsākts, tas 1998.gadā iegūst starptautisku statusu.

Augusta Dombrovska Mūzikas skola ir akreditēta profesionālās ievirzes izglītības iestāde, kas īsteno muzikālo izglītību pamatpakāpē. Tas ir pirmais solis ceļā uz profesionālo muzikālo izglītību. Skolas absolventiem ir iespēja šo ceļu turpināt, iestājoties mūzikas vidusskolās un vēlāk Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Augusta Dombrovska Mūzikas skolā mācās bērni vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Mācības skolā notiek latviešu un krievu valodā pēcpusdienas grupās. Bērni mūzikas skolu apmeklē pēc mācībām vispārizglītojošā skolā. Mācību ilgums ir  8 gadi (skat. izglītības programmas).

Augusta Dombrovska Mūzikas skola īsteno sekojošas profesionālās ievirzes izglītības programmas:

  • Taustiņinstrumentu spēle – klavierspēle un akordeona spēle;

  • Stīgu instrumentu spēle – vijoļspēle, čella, alta un kontrabasa spēle, arfas spēle, kokles spēle, ģitāras spēle;

  • Pūšaminstrumentu spēle – flautas, obojas, klarnetes, saksofona, fagota, trompetes, trombona, mežraga, eifonija spēle;

  • Sitaminstrumentu spēle;

  • Vokālā mūzika – kora klase;

  • Elektroniskā mūzika.

Ik gadu ar mūzikas skolas 260 audzēkņiem strādā 35 skolotāji, kuru skaitā ir arī vairāki mūzikas skolas absolventi. Visi mūzikas skolas skolotāji ir savas profesijas patrioti ar atbilstošu izglītību, radoši aktīvi gan kā skolotāji, gan arī kā mūziķi. Daudzi skolotāji muzicē dažādos kolektīvos, kā arī sniedz solokoncertus.

Plašais izglītības programmu spektrs, daudzveidīgas kolektīvās muzicēšanas iespējas, kvalitatīvie mūzikas instrumenti, skaistās, mājīgās telpas un Burtnieku nama īpašā radošā aura veicina audzēkņu ieinteresētību un entuziasmu profesionālas muzikālās izglītības iegūšanā.